Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych, drobne pomoce naukowe i inne materiały edukacyjne. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. “Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!”.

Termin Akcji: 17 – 19 PAŹDZIERNIKA 2022r.

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Grębocicach

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

  • małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, suszarki do włosów, elektryczne szczoteczki zębów, zegarki, wagi, kable

  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

komputery stacjonarne (w tym procesor, mysz, monitory i klawiatury), drukarki, laptopy  oraz notebooki, puste cartridge do drukarek, notepady, sprzęt kopiujący, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, faksy, telefaksy, telefony (bezprzewodowe, komórkowe)

  • sprzęt audiowizualny

odbiorniki radiowe i telewizyjne, kamery video, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku

  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

  • baterie

baterie ołowiowe,  niklowo-kadmowe, alkaliczne