Szanowni Państwo

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazuję Państwu materiały dotyczące szczepień uczniów od 12. roku życia.

Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

  • film edukacyjny (dla starszych uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII). Film odwołuje się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień (link do filmu poniżej)

Odnośnik do filmiku dotyczącego szczepień

  •  materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku). Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów (link do materiałów poniżej)

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne (pdf, 1,46MB)

Ponadto zapraszam Państwa na zebranie Rodziców z Wychowawcą (klasy VII-VIII), które odbędzie się 13 września 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 16:30 w budynku po Gimnazjum.

Zachęcam Państwa do śledzenia strony internetowej Szkoły oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki:

odnośnik do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach

odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej

Z wyrazami szacunku
Roman Rutkowski

Dyrektor Szkoły