W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w XII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w Internecie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” uczniów, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomniał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Po zakończeniu zajęć uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć dotyczących bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania. Za rzetelny udział w zajęciach oraz za rozwiązanie testu nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, natomiast uczniowie otrzymali dyplomy.

Certyfikat za udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka Uczniowie prezentują swoje certyfikaty Uczniowie prezentują swoje certyfikaty Uczniowie prezentują swoje certyfikaty