Szkolne obchody Dnia Walki z Depresją obfitowały w wiele wydarzeń. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, by umilić swoim kolegom i koleżankom ten dzień i nastroić ich pozytywnie, sprzedawali pyszne galaretki. W tym dniu chętni uczniowie otrzymali także naklejki ze stokrotką i z pozytywnym przesłaniem. Naklejki zaprojektowali uczniowie z koła medialnego, za co bardzo dziękujemy! Uczniowie klasy 5 b i 7 b mieli możliwość udziału w zajęciach wychowawczych o problemie ludzi chorych na depresję. W szkole pojawiły się również plakaty wykonane przez uczestników koła medialnego, na których zostały umieszczone informacje, gdzie szukać pomocy w sytuacjach trudnych.

Uczniowie klas 5 – 8 wraz z wychowawcami wykonywali też stokrotki – symbol zrozumienia i solidarności z chorymi na depresję. W płatkach kwiatu wpisywali pozytywne przekazy dla osób zmagających się z tą chorobą. Stokrotki ozdobiły drzwi klas.

W atrium szkoły pojawiła się wystawa fotografii „Twarze depresji”, wykonana przez szóstoklasistów w ramach zajęć koła medialnego. Wstępem do działań fotograficznych były zajęcia z psychologiem szkolnym na temat depresji.