W roku szkolnym 2021-2022 klasa 1a realizuje innowację – programowo metodyczną i bierze udział w III Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego  „CZYTAM Z KLASĄ  –  LEKTURKI SPOD CHMURKI”  POZNAJEMY ZAWODY. Koordynatorem projektu jest Pani Anna Monczak.

Dzieci z sukcesem zrealizowały wszystkie zadania z modułu I – „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”. Realizację projektu uczniowie rozpoczęli od poznania chmurki Tosi i wykonania własnych chmurek. Następnie założyli  lekturniki, przeczytali lekturę „Pilot i ja”, narysowali portret głównego bohatera Walusia, uzupełnili najważniejsze informacje dotyczące lektury oraz obejrzeli film o pracy pilota. Ponadto samodzielnie wykonali samolotowe zakładki do książek i plakaty zachęcające do ich czytania.
Po przeczytaniu listu od Chmurki Tosi, uczniowie założyli Biuro Detektywistyczne, wybrali tajnych agentów, którzy pomogli zdobyć jak najwięcej informacji na temat fascynującego zawodu pilota. Podczas pracy grupowej stworzyli rysopis poszukiwanego zawodu i atrybuty z nim związane. Końcowym zadaniem było poznanie  miasta zawodów. Wszystkie zadania sprawiały uczniom wiele radości.  Było bardzo ciekawie. Pierwszy moduł zakończyliśmy. Przed pierwszoklasistami kolejne moduły, o których również napiszemy.